NaslovnicaAktuelnostiJunak kola: Sudija iz Goražda spasio život golmanu Viteza

Junak kola: Sudija iz Goražda spasio život golmanu Viteza

PAYPAL donacija

Poštovani,

Vašom donacijom pomažete i unapređujete rad TV Podrinje.

Hvala Vam.

Fudbaleri TOŠK-a danas su u Tešnju savladali Vitez sa 2:0 u posljednjem meču 24. kola Prve lige Federacije BiH.

Golove za domaće postigli su Koprivica u 10. i Hasić u 28. minuti iz penala, ali istinski junak utakmice je sudija Ernis Džemidžić iz Goražda!

Na otvaranju drugog poluvremena on je spasio golmana Viteza. Prilikom jedne intervencije Jurica Badrov je glavom udario u stativu i ostao nepomičan ležati ispred svog gola.

Sudija Džemidžić, koji je bio u blizini odmah je pritrčao da mu pomogne i izvadio mu je jezik, kako bi spriječio gušenje i fatalne posljedice, potvrdili su za Faktor akteri današnjeg meča u Tešnju.

Potom su intervenisale ljekarske službe, a Badrov je u 53. minuti napustio teren, uz aplauz objaktivne tešanjske publike.

Potez sudije Džemidžića za svaku je pohvalu.