NaslovnicaPodrinjeMilićiFK Jadar iz Nove Kasabe poražen u prvom kolu Područne lige Birač

Poštovani,

Vašom donacijom pomažete i unapređujete rad TV Podrinje.

Hvala Vam.

Proteklog vikenda na prostorima regije Birač započela je i nova fudbalska Područna liga. U istoj nastupa i klub iz Nove Kasabe.

U prvom kolu sastali su se sa ekipom Borca iz Osmaka. Utakmica je ipak, po veoma sparnom vremenu, odigrana u Jardanu.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 2:1 za domaćina, a strijelac za ekipu Jadra bio je Izudin Alić.

U drugom poluvremena, momci iz Kasabe nastojali su doći do izjednačenja, ali nažalost u jeku napada i velikim brojem sudijskih grešaka, domaćini su povećali prednost na 3:1 što je i bio konačni rezultat.

Iz ekip Jadra ne kriju svoje nezadovoljstvo suđenjem, te traže od Sudijske organizacije da se pozave ovim pitanjem, jer iz sezone u sezonu smatraju da je suđenje sve lošije, posebno kada su u pitanju mlađi suci. Mnogo se u ovome teškome vremenu ulaže u ove klubove da bi u konačnici sudijskim greškama, namjernim ili nenamjernim, mnoge ekipe bile oštećene – poručuju iz Uprave kluba.